تاریخچه تسلا

تاریخچه تسلا

تسلا در سال 2003 توسط گروهی از مهندسین مارتین ابرهارد و مارک تارپنینگ در سان کارلوس ، کالیفرنیا تاسیس شد.  آنها می خواستند ثابت كنند كه وسایل نقلیه برقی می توانند از اتومبیل های بنزینی بهتر ، سریعتر و سرگرم كننده تر باشند. امروزه ، تسلا نه تنها وسایل نقلیه تمام الکتریکی را تولید می کند ، بلکه تولید و ذخیره سازی انرژی پاک را نیز تولید می کند. مأموریت تسلا تسریع در انتقال جهان به انرژی پایدار است. تسلا معتقد است هر چه سریعتر جهان از اتكا به سوخت های فسیلی متوقف شود و به سمت آینده ای با انتشار آلایندگی صفر پیش برود ، بهتر می شود.

Tesla Roadster

در سال 2006 آنها نمونه اولیه نمونه ای از Tesla Roadster از فناوری باتری و پیشرانه برقی تسلا رونمایی کرد و  در سال 2008 وارد بازار شد ، با Roadster ، تسلا به چیزی دست یافت که هیچ شرکتی تاکنون نداشته است. آنها یک ماشین کاملاً برقی با مشخصات عملیاتی تولید کردند که به طور قطع می تواند نیازهای مصرف کننده را برآورده کند.

0-100 1.9 ثانیه

حد اکثر سرعت 402 کیلومتر در ساعت

قدرت 248 اسب بخار

گشتاور 10 هزار دور در دقیقه

Tesla Model S

تسلا اولین سدان تمام برقی جهان را با عنوان – Model S – طراحی کرد که به بهترین خودروی کلاس خود تبدیل شده است  در تاریخ 22 ژوئن 2012 معرفی کرد .  با ترکیب ایمنی و کارآیی ، Model S   انتظارات جهان را برای خودروی قرن بیست و یکم با طولانی ترین برد هر وسیله نقلیه برقی ، بروزرسانی های نرم افزاری خارج از هوا که باعث می شود در طول زمان بهتر شود

 0 – 100  2.28 ثانیه

حد اکثر سرعت 262 کیلومتر در ساعت

قدرت 362 اسب بخار

گشتاور 5 هزار دور در دقیقه

Tesla Model X

در سال 2015 ، تسلا خط تولید خود را با Model X گسترش داد،  Model X ایمن ترین ، سریعترین و تواناترین وسیله نقلیه ورزشی در تاریخ که دارای رتبه های ایمنی 5 ستاره می باشد .

با یک بار شارژ  مسافت 465 را طی میکند

0 – 100  2.7 ثانیه

حد اکثر سرعت 262 کیلومتر در ساعت

قدرت 503 اسب بخار

Tesla Model 3

مدیر عامل شرکت ایلان ماسک در سال 2016، تسلا مدل 3را معرفی کرد  .

0 – 100  3.4 ثانیه

حد اکثر سرعت 260 کیلومتر در ساعت

قدرت 362 اسب بخار

گشتاور 639 هزار دور در دقیقه

با هر بار شارژ  مسافت 450 کیلومتر را طی میکند

Tesla Model Y

 Tesla Model Y خودروی تمام الکتریکی متقاطع تسلا در آینده است که بر روی همان سکوی نسل سوم مدل Tesla Model 3 ساخته شده است .

تسلا از مدل Y در تاریخ 15 مارس 2019 رونمایی کرد. این وسیله نقلیه شبیه به مدل 3 است و از گزینه های مشابه مدل 3 برخوردار است. انتظار می رود اواخر سال 2020 به تولید برسد.

 0-100    3.5 ثانیه

 حداکثر سرعت 241 کیلومتر در ساعت

با هر بار شارژ  مسافت 506 کیلومتر را طی میکند

تمام وسایل نقلیه تسلا در کارخانه آن در Fremont ، کالیفرنیا ، جایی که اکثریت قریب به اتفاق قطعات این خودرو نیز ساخته می شوند ، تولید می شوند. تسلا برای رسیدن به هدف ما از داشتن ایمن ترین کارخانه ها در جهان ، رویکردی فعالانه در زمینه ایمنی اتخاذ کرده است و کارمندان تولیدی را قبل از اینکه پا روی زمین کارخانه بگذارند  ملزم به مشارکت در یک برنامه آموزشی چند روزه می کند . تسلا به آموزش روزمره و کارآیی پیگیری روزانه ادامه می دهد تا بتواند به سرعت پیشرفت کند. نتیجه این می شود که تولید مدل 3 همچنان در حال افزایش است.

برای ایجاد یک اکوسیستم کامل انرژی پایدار ، تسلا همچنین مجموعه ای بی نظیر از راه حل های انرژی ، Powerwall ، Powerpack و Solar Roof را تولید می کند و صاحبان خانه ها ، مشاغل و …  را قادر می سازد تا تولید ، ذخیره و مصرف انرژی تجدید پذیر را مدیریت کنند. حمایت از محصولات اتومبیل و انرژی تسلا Gigafactory 1 – تسهیلات طراحی شده برای کاهش قابل توجهی هزینه های باتری است. تسلا با تولید سلول در خانه ، باتری هایی را در حجم مورد نیاز برای رسیدن به اهداف تولید و در عین حال هزاران شغل تولید می کند.

و این تازه اولشه. تسلا با ساخت مقرون به صرفه ترین خودروی خود ، هنوز هم محصولات را در دسترس و مقرون به صرفه تر برای بیشتر مردم قرار می دهد و درنهایت سرعت بخشیدن به حمل و نقل تمیز و تولید انرژی پاک را تسریع می کند. اتومبیل های برقی ، باتری ها و تولید و ذخیره انرژی تجدید پذیر قبلاً مستقل هستند ، اما وقتی با هم ترکیب شوند ، قدرتمندتر می شوند – این آینده ای است که ما می خواهیم.

امیدواریم که این مقاله نیز برای شما مفید بوده باشد و از خواندن آن لذت برده باشید .

تحویل خودرو اجاره ای بصورت فوری در محل به همراه قرار داد رسمی اجاره ماشین با شرایط آسان برای اطلاع از نحوه شرایط ضمانت اجاره ماشین بدون راننده ، می توانید به صفحه شرایط و مقررات مراجعه فرمایید .

برای اطلاع از موجودی روزانه خودرو ها از کانال تلگرام دیدن فرمایید.

در صفحه اینستاگرام ، توییتر و فیسبوک از جدیدترین رویدادها مطلع شوید و با ما همراه باشید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.