قوانین و مقررات اجاره خودرو

ماده 1 – استفاده از خدمات موسسه کرایه خودرو اتورنت استار

1-۱- کاربران متعهد می‌شوند در حین استفاده از خدمات اجاره خودرو اتورنت استار از استعمال دخانیات امتناع کنند.

1-۲- با استفاده از خدمات اجاره ماشین اتورنت استار کاربران می‌پذیرند و موظف می‌باشند که از پرارین برای انجام هیچ فعالیت غیر‌قانونی طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران یا خلاف شرع یا مخالف با عرف جامعه استفاده نکنند. کاربران حق ندارند اشیاء غیر مجاز از جمله مشروبات الکلی، مواد مخدر، سلاح یا سایر اشیاء یا حیواناتی که طبق قانون جمهوری اسلامی ایران مجاز نیست، در خودرو همراه داشته باشند.

1-۳- کاربر مسافر متعهد است در صورت داشتن بار نامتعارف و یا هر گونه پرنده یا حیوانات دیگر، موضوع را قبل از توافق بر سفر به کاربر راننده اعلام کند. در غیر اینصورت چنانچه پس از پذیرش درخواست سفر و عزیمت کاربر راننده به نقطۀ مبدا، راننده مواجه با موارد فوق شود، مجاز به لغو (امتناع از انجام) سفر بوده و مسئولیت جبران خسارات وارده و هزینۀ سفر برعهدۀ کاربر مسافر است.

1-۴- کاربران متعهد می‌شوند هیچ‌گاه از خدمات اتورنت استار به صورتی که به شرکت یا شرکای آن صدمه‌ای وارد کند استفاده نکنند. در صورتی که کاربران نسبت به سوءاستفاده از امکانات فراهم شده در خدمات اجاره خودرو اتورنت استار در جهت منافع شخصی و یا آسیب اعم از مادی و یا معنوی به منافع موسسه اقدام نمایند، موسسه کرایه خودرو خودرو خودرو مجاز خواهد بود با مراجعه به مراجع قضایی و یا سایر مراجع ذیصلاح قانونی نسبت به مطالبه جبران خسارات وارده اقدام نماید.

1-۵- کاربران می‌پذیرند که موسسه کرایه خودرو اتورنت استار خودرو ممکن است از ارسال پیامک، ایمیل و یا Push Notification به عنوان راه ارتباطی موسسه کرایه خودرو اتورنت استار با وی استفاده کند. کاربران می‌توانند درخواست کنند که ارسال این پیام‌ها قطع شود اما می‌پذیرند که با انصراف از دریافت این پیام‌ها، ممکن است در استفاده از خدمات با مشکل مواجه شوند و یا اطلاعات مقتضی بموقع به ایشان نرسد.

1-۶- موسسه اجاره ماشین اتورنت استار ممکن است کدهایی به منظور هدیه به کاربر مسافر ارائه کند که با وارد کردن این کدها در نرم‌افزار، یا درصدی از هزینۀ سفر کاسته یا درصدی از هزینۀ سفر پس از آن به کاربر برگردانده ‌شود و یا مبلغ مشخصی به حساب کاربر در اپلیکیشن پرارین اضافه ‌شود. نحوۀ ارائه این خدمات و تعیین مهلت استفاده از آنها، منوط به تشخیص و صلاحدید موسسه اتورنت استار بوده و در صورت عدم تعلق کدهای مذکور، کاربر مسافر حق طرح هیچگونه ادعا و اعتراضی را در این خصوص نخواهد داشت.

1-۷- کاربران می‌پذیرند که اجازۀ انتقال یا فروش کدها را به اشخاص دیگر ندارند. همچنین کاربران مجاز نیستند این کدها را به صورت عمومی منتشر کنند – حتی اگر موسسه اجاره خودرو لوکس اتورنت استار در فضاهای عمومی به نحوی که در دسترس عموم است، این کدها را منتشر کرده باشد – مگر اینکه موسسه اجاره خودرو رسماً این اجازه را به آنها داده باشد.

1-۸- مسئولیت تامین اینترنت و سخت‌افزار لازم و همچنین پرداخت هزینه‌های مربوط به آنها برای استفاده از خدمات اتورنت استار به عهدۀ کاربران است.

1-۹- کاربر مسافر می‌پذیرد حداکثر تعداد مسافرانی که می‌توانند در یک خودرو سوار شوند برابر با ظرفیت سرنشین مجاز خودرو مندرج در کارت خودرو است.

1-۱۰- کاربران متعهد به رعایت همۀ قوانین اسلامی، شرعی، اخلاقی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران از جمله رعایت حجاب مناسب در هنگام استفاده از پرارین هستند.

1-۱۱- کاربران می‌پذیرند و اعلام می‌دارند که متن حریم خصوصی پرارین را مطالعه کرده و مورد قبول ایشان است.

ماده 2 – هزینه ها و پرداخت

2-۱- کاربر اجاره گیرنده مستاجر می‌پذیرد امکان استرداد هزینه‌هایی که وی به موسسه کرایه خودرو اتورنت استار می‌پردازد وجود ندارد.

2-۲- کاربر مستاجر می‌پذیرد هر گونه تخریبی که در خودروی استیجاری در نتیجۀ استفاده از خدمات با حساب کاربری وی ایجاد شود، مسئولیت تامین هزینه‌های مربوط به تعویض، تعمیر، شست و شو و غیره به عهدۀ وی خواهد بود. در چنین مواردی موسسه اتورنت استار حق دارد این هزینه‌ها را از اعتبار موجود در حساب اتورنت کاربر موجر کسر یا از وی وصول کند. در صورتی که اعتبار موجود نزد موسسه اتورنت استار به میزان خسارات وارده و هزینه‌های مترتب بر آن نباشد، کاربر راننده و یا موسسه اتورنت استار مجاز به پیگیری وصول مطالبات مذکور خواهد بود. همچنین چنان چه کاربر مسافر اقدام به فحاشی، توهین و ضرب و جرح و سایر اقدامات خلاف قانون علیه کاربر راننده نماید حق مراجعه کاربر راننده به مراجع قضایی ذیصلاح محفوظ است. علاوه بر آن موسسه اتورنت استار حق مراجعه به مراجع قضایی از جهت لطمه به شهرت و اعتبار تجاری خود را خواهد داشت.

ماده 3 – مسئولیت موسسه اتورنت استار

3-۱- موسسه اتورنت استار با تمام امکانات خود از جمله مرکز تماس ۲۴ ساعته، واحد رسیدگی به شکایات و فرآیند میانجیگری تمامی تلاش خود را جهت رضایت کاربران، رفع اختلافات ایجاد شده در زمان ارائه و استفاده از خدمات اتورنت استار بین کاربران، و ایجاد صلح و سازش فی مابین آنها می‌کند.

3-۲- موسسه اتورنت استار با استفاده از نظارت‌های خود و انجام نظرسنجی از کاربران مستاجر در انتهای سفر تلاش می‌کند خدمات با کیفیت مطلوب به کاربران ارائه دهد.

3-۳- موسسه اتورنت استار تلاش خود را جهت فراهم نمودن امکان استفاده از خدمات نرم‌افزاری خود توسط دستگاه‌های کاربران محترم می‌کند اما تضمینی نسبت به اجرا شدن آن روی همۀ دستگاه‌ها یا همۀ شبکه‌های ارتباطی (اینترنت، شبکۀ تلفن‌ همراه و …) نخواهد داد.

3-۴- تمامی اطلاعات کاربران به عنوان اطلاعات محرمانه نزد موسسه رنت خودرو محافظت شده و دسترسی به آن توسط اشخاص ثالث ممنوع بوده مگر برابر تصمیم مقام ذیصلاح قضایی. بنابراین در صورت درخواست و صدور دستور مقتضی از سوی مراجع قضایی، موسسه اتورنت استار مکلف به ارائۀ اطلاعات کاربران به مراجع مذکور می‌باشد.

3-۵- چنانچه هر یک از کاربران پرارین در زمان استفاده از خدمات آن با مشکلی مواجه شوند برابر شرایط فوق می‌توانند شکایت خود را از طریق مرکز تماس ۲۴ ساعته و واحد رسیدگی به شکایات پرارین مطرح و موسسه اتورنت استار پیگیری لازم و تلاش خود را جهت حل و فصل اختلافات بعمل خواهد آورد.

3-۶- جهت اطلاع بیشتر کاربران با نحوه و شرایط ارائۀ خدمات اجاره خودرو پرارین و استفاده از نرم‌افزار‌های مستاجر و موجر، همۀ اطلاعات مورد نیاز کاربران توسط پرارین در نرم‌افزار قرار داده شده است و اشخاص می‌توانند با مراجعه به قسمت مذکور و مطالعۀ آنها کاملا با شرایط ذکر شده و خدمات پرارین آشنا شوند. همچنین همکاران ما در مرکز تماس به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی هر گونه ابهام و سوال کاربران هستند. لازم به توضیح است که ارائه اطلاعات کاربری صرفا از طریق اپلیکیشن امکان پذیر است و به منظور حفظ امنیت اطلاعات کاربران و اصل محرمانگی ارائه اطلاعات کاربری به خود کاربر و اشخاص ثالث به صورت تلفنی و حضوری مقدور نیست.

ماده 4 – مسئولیت کاربران

4-۱- مسئولیت همۀ اقدامات و افعال کاربران که ناشی از عدم رعایت قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون مجازات اسلامی (ارتکاب جرم در هنگام سفر) و قوانین مدنی (ورود خسارت به اموال کاربران) باشد، برعهدۀ شخص متخلف بوده و موسسه اتورنت استار هیچ گونه مسئولیتی در قبال اعمال و افعال فوق نداشته و نخواهد داشت و موسسه اتورنت استار می‌تواند ضمن غیر فعال کردن حساب کاربری متخلف، از طریق مراجع ذیصلاح، اقدامات قانونی را علیه نامبرده نسبت به احقاق حقوق قانونی موسسه اتورنت استار به عمل آورد.

4-۲- هر گونه اقدامی از سوی مستاجرکه منجر به ورود خسارت به شهرت، اعتبار و دارایی‌های موسسه اتورنت استار خودرو شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی خواهد. موسسه اتورنت استار خودرو این حق را برای خود محفوظ می‌داند که حساب کاربر هم‌راه را مسدود کند و در صورت نیاز، علیه شخص اقدام قانونی انجام دهد و خسارت و حقوق قانونی خود را مطالبه کند.

4-۳- کاربر مستاجر متعهد می‌شود تنها از علایم و اقلام سازمانی که توسط اتورنت استار تهیه و در اختیار او گذاشته شده است استفاده کند و مسئولیت استفاده از اقلام و علایمی که سبب ایجاد مشابهت و یا ایجاد اشتباه برای کاربران موجر و یا سایر اشخاص اعم از حقیقی و یا حقوقی کند بر عهدۀ کاربر راننده بوده و در صورت لزوم موسسه اتورنت استار خودرو به قطع خدمات با نامبرده و پیگیری قانونی اقدام خواهد نمود و شخص متخلف مکلف به جبران خسارات وارده به موسسه اتورنت استار خودرو خواهد بود.

4-۴- مسئولیت رعایت همۀ قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و نیز عدم استفاده از نرم‌افزار پرارین در حین رانندگی و حفظ سلامت خودرو توسط رانندگانی که در اتورنت استار موجر هستند برعهدۀ موجر است.

ماده 5 – شرایط بار و وسائل همراه مسافر بشرح زیر است:

5-۱- وسایلی که کاربر مسافر نباید به همراه داشته باشد عبارت است از مواد منفجره، محترقه، مواد سمی، اسیدی، بیماری زا و بد بو، مایعات و جامدات اتش زا و سوختی، مواد و وسایل رادیواکتیو و بارهای حجیم مانند بسته‌های بزرگ.

5-۲- وسایل همراه کاربر مسافر باید متناسب با فضای داخل اتاق بوده به نحوی که متعارف محسوب و وزن و نوع آن متناسب با وزن و شرایطی باشد که از طرف کارخانۀ سازندۀ خودرو تعیین شده باشد.

5-۳- بار غیر متعارف در اتاق، باری است که کاربر مسافر نباید در اتاق همراه داشته باشد و باید حمل آن توسط صندوق خودرو انجام پذیرد از قبیل صندوق میوه، محموله تجاری و سایر محموله‌های غیر متعارف.

5-۴- انتقال بار و کالا بدون حضور کاربر مسافر (مالک کالا) توسط موجرممنوع است و کاربر موجر حق ارسال کالا را نخواهد داشت. در صورت عدم رعایت، همۀ مسئولیت‌های ناشی از این تخلف برعهدۀ اقدام کنندگان آن است و موسسه اجاره ماشین اتورنت استار حق دارد نسبت به قطع دسترسی اقدام و مبادرت به پیگیری قانونی از جمله مطالبۀ خسارت از شخص متخلف کند.

ماده 6 – موارد فنی

6-۱- کاربران حق ندارند هیچگونه تلاشی در جهت استخراج سورس کد (Source Code) نرم‌افزارهای پرارین شامل دیکامپایل(Decompile) ، مهندسی معکوس(Reverse Engineering) یا فعالیت‌های مشابه انجام دهد، مگر اینکه اجازۀ چنین کاری به صورت قانونی صادر شده باشد.

6-۲- کاربران مجاز نیستند با استفاده از روش‌های Framing یا Mirroring یا روش‌های دیگر نسخۀ دیگری از خدمات اتورنت استار را روی سرورهای دیگر ارائه کنند. همچنین کاربر مجاز نیست در نرم‌افزار اتورنت استار یا در روش ارائۀ خدمات تغییر یا اخلالی ایجاد کند.

6-۳- کاربران حق ندارند نرم‌افزار یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری (Indexing)، مطالعه یا هر گونه فعالیت داده‌کاوی روی خدمات اجرا کنند.

6-۴- کاربران حق ندارند هیچ فعالیتی در راستای حصول دسترسی غیرقانونی و غیر متداول به هیچ بخش از سامانۀ اتورنت استار یا سامانه‌های مرتبط با اتورنت استار انجام دهند.

ماده 7 – محتوای تولید شده توسط کاربران

موسسه کرایه خودرو ممکن است در شرایطی به کاربران اجازه دهد که در وب سایت، نرم‌افزار موبایل و یا سایر بخش‌های این سامانه، عکس، متن، فایل صوتی، فایل تصویری یا فایل‌های مشابه منتشر کنند. مالکیت هر مطلب (شامل متن، عکس، فایل صوتی، فایل تصویری و …) که به این شکل در خدمات ثبت شود همچنان متعلق به کاربران خواهد بود. اما با ثبت آنها در خدمات‌ مرتبط به پرارین کاربران این حق را به پرارین می‌دهند که آنها را در هر مکان و هر زمانی به صورت دیجیتال یا چاپی برای هر نوع کاربردی منتشر کند. همچنین موسسه کرایه خودرو خودرو اتورنت استار مجاز است حق انتشار این مطالب را به اشخاصحقیقی یا حقوقی دیگر منتقل کند.

ماده 8 – قطع خدمات

موسسه اجاره خودرو لوکس اتورنت استار در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد حضور یک کاربر (موجر یا مستاجر) می‌تواند برای موسسه کرایه خودرو یا سایر مسافران یا رانندگان خطرناک باشد یا مطلوب نباشد، طبق صلاحدید و تشخیص خود حق حذف دسترسی کاربر مذکور به خدمات اتورنت استار را دارد. در این صورت، کاربر حق طرح هیچگونه ادعا و یا اعتراضی را نخواهد داشت.

ماده 9 – توافق از راه دور

9-۱- کاربران توافق می‌کنند جهت مبادلۀ آسان اطلاعات، همۀ تغییرات و الحاقیه‌های قوانین و مقررات حاضر اعم از تغییر و اضافه کردن شروط آن، ارسال اخطاریه و ابلاغیه‌های مربوط به موسسه اجاره خودرو ، از طریق سامانه بعمل آید و کاربران ضمن پذیرش اطلاع از شرط و روند اجرایی آن موافقت خود را نسبت به اعمال شرط مذکور اعلام می‌کنند.

  اجاره ماشین با شرایط آسان را با اتورنت استار تجربه کنید .برای اطلاعات بیشتر در زمینه اجاره ماشین بدون راننده ، اجاره خودرو با راننده، اجاره خودرو تشریفاتی می توانید با همکاران ما در اجاره خودرو لوکس اتورنت استار تماس بگیرید .

برای اطلاع از موجودی روزانه خودرو ها از کانال تلگرام دیدن فرمایید.

در صفحه اینستاگرام ، توییتر و فیسبوک از جدیدترین رویدادها مطلع شوید و با ما همراه باشید.