خودرو لوکس

خودرو لوکس چیست ؟


برخی از دسته های وسایل نقلیه به راحتی تعریف می شوند. ما خودررا نسیت به عملکرد ی که دارد توصیف کنیم. اما اصطلاح “ماشین لوکس” را با مفاهیم خاصی در پشت آن آمده است و آنرا تبدیل خودروی متفاوت کرده که به آن خودرو لوکس گفته می شود توصیف می کنیم.

این موضوع اخیرا مطرح شد و  مورد توجه بسیاری از مشتریان که به دنبال سدان های سبک خودرو لوکس هستند  قرار گرفته ، چیزی در کنار خودرو های   BMW ، آئودی و مرسدس.  خودرویی که در حال پیشروی است و یکی از آن مواردی است  که دارای محبوب زیادی در بین این خریداران است  مزدا 6 با موتور 250 اسب بخار است ، مجموعه ای از ویژگی های ایمنی و فن آوری استاندارد و “پیشرفته”.

 مزدا تمامی نیازها برای این خریداران را بررسی کرده . به نظر مزدا 6 بهترین سدان لوکس است که می توانید برای کمتر از 40 هزار  دلار خریداری کنید ، هرچند که توسط سازنده اش لوکس ساخته نشده است.

بنابراین این موضوع منجر به این پرسش می شود: چگونه یک ماشین لوکس را تعریف می کنیم؟ می توان گفت که باید خودرو یکی از برندهای اتومبیل های لوکس مانند BMW، مرسدس و آئودی داشته باشد، درگذشته تنها ” کادیلاک “استاندارد جهانی” برای اتومبیل های لوکس بود، اما امروز تعداد کمی از خریداران آنها را در دسته بندی مشابه اروپایی قرار می دهند. لکسوس تا سال 1990 به عنوان یک نام تجاری لوکس وجود نداشت، با این حال مردم لکسوس را یک ماشین لوکس می دانند. ولوو یک سازنده “اتومبیل های امن” بود .

اما بعضی خودرو ها  مانند Hyundai’s Genesis  نام تجاری لوکس را به همراه  دارند، هرچند که بسیاری از خریدارخودرو لوکس این خودروساز را جدی نگرفته اند.

برخی ویژگی ها و فن آوری لوکس

 ویژگی های پیشرفته مانند صندلی های چرم ناپا، سانتریفیوژ پانوراما و …  .

 زمانی این خودرو های لوکس برای تعدادی چهره خاص بود، اما امروزه شما می توانید از ویژگی های پیشرفته مانند ترمز خودکار اضطراری، کمک خط، مانیتور دوربین نقطه  کور در اتومبیل هایی که کمتر از 20000 دلار فروخته می شوند، بهره مند شوید. تسلا نمونه ای ا زاین خودرو لوکس است .

سازنده این خودرو اساسا یک شرکت فن آوری است که خودروهای الکتریکی پیشرفته ای را تولید می کند و با وجود اینکه برخی از ویژگی های  تسلا می تواند مشکل ساز باشد ، این نام تجاری توسط اکثر خریداران به عنوان یک ماشین لوکس شناخته می شود.

آیا این قیمت است که خط بین لوکس و غیر لوکس را ترسیم می کند؟ خوب، شما می توانید Kia را برای تقریبا55 هزار دلار خریداری کنید که اکثرا به آن  به عنوان یک نام تجاری لوکس می شناسند ، درحالی که Stinger  یک ماشین بسیار جالب است،  نشنیده ایم که به عنوان یک ماشین لوکس شناخته شود. از سوی دیگر، کلاس جمع و جور مرسدس A با 32500 دلار شروع می شود که یکی تولید کنندگان اصلی خود در منطقه مشترک است. البته، مارک های لوکس مانند Bentley و Rolls Royce در انتهای فوقانی طیف وجود دارد، اما تفاوت اصلی آنها اساسا انحصار و گران قیمت است که گاهی اوقات “سفارشی” است.

با توجه به گسترش ویژگی ها و تکنولوژی در قیمت های بسیار پایین تر و مارک های دیگرکه برای تجدید نظر بیشتر رقابت می کنند، چه چیزی “ماشین لوکس” را تعیین می کند در حال ابهام است. همان طور که خودروسازان به آرامی به سمت سیستم عاملهای قابل حمل و وسایل نقلیه مستقل حرکت می کنند، احتمالا خودروهای آینده بیشتر خودرو لوکس باشند.

به نظر شما  کدام خودرو یه عنوان  خودروی لوکس در سال 2019 ساخته شده است؟

منبع : jalopnik

اجاره خودرو لوکس اتورنت استار

ممنون از شما که مقالات ما را تا انتها دنبال می کنید. امیدوارم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد. با مقالات بعدی همراه باشید. در صورت تمایل به اجاره خودرو لوکس و تشریفاتی با کارشناسان ما در اجاره خودرو اتورنت استار در تماس باشید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.