نکاتی کاربردی در جهت کاهش مصرف سوخت خودرو

نکاتی کاربردی در جهت کاهش مصرف سوخت خودرو در اجاره خودرو اتورنت. بدون شک بالا رفتن قیمت بنزین یکی از نگرانی‎های اصلی این روزهای ایرانیان است و البته مشکلی کلان در سطح جهان نیز محسوب می‎شود تا شرکت‎های خودروسازی بیش از پیش سعی در طراحی و تولید محصولاتی داشته باشند که مصرف سوخت در آن‎ها کمتر است.

بررسی‎ها نشان داده است که تکنیک‎های صحیح رانندگی تا 30 درصد سبب افزایش کارآیی سوخت می‎تواند شود. ما در این مقاله قصد داریم نکات کاربردی در جهت کاهش مصرف سوخت خودرو به شما معرفی کنیم. با ادامه این مقاله در اجاره خودرو تهران همراه باشید.

کاهش مصرف سوخت خودرو

 نحوه کاهش مصرف سوخت

1) حداقل ماهی یک مرتبه فشار تایر خود را بررسی کنید. لاستیک‎های دارای باد کم، سبب بالا رفتن میزان مصرف سوخت می‎شود. بدین شکل که میانگین 400 میلی بار کاهش فشار باد در تایر ماشین شما می‎تواند تقریبا در حدود 2 درصد مصرف سوخت را افزایش داده و عمر تایرها نیز تا 25 درصد کم می‎شود.

2) در بازه‎های زمانی معین فیلتر هوای خودروی خود را بررسی و اگر نیاز به تعویض است اقدام کنید. فیلتر هوای کثیف می‎تواند باعث اختلال در عملکرد ورود جریان هوا به موتور و در نتیجه بنزین سوزی بیشتر شود.

3) مورد که طبق گفته اجاره خودرو لوکس باید دقت کنید مقدار بنزین است. مقدار بنزینی که می‎زنید را بررسی کنید چون پر کردن بیش از حد باک ممکن است سبب سرریز شدن آن شود.

4) اگر نیاز است از کروز کنترل استفاده کنید. این راه‎حل تا 6 درصد باعث کاهش مصرف سوخت بنزین خودروی شما در بزرگراه‎ها خواهد شد.

5) کابل باطری ماشین‎تان را بررسی کنید چون پوسیده شدن آن باعث اخلال در انتقال جریان برق به بخش‎های مختلف ماشین خواهد شد و به دنبال آن سوخت بیشتری نیز مصرف می‎شود. در نتیجه هر چند وقت یک بار کابل باطری ماشین خود را بررسی و تمیز کنید.

6) شاید باور نکنید اما درجا کار کردن خودرو بیشتر از یک دقیقه باعث می‎شود مصرف سوخت تا دو برابر بالاتر رود. علاوه بر این برای گرم کردن ماشین قبل از حرکت در حدود 20 ثانیه صبر و سپس با سرعت اندک حرکت کنید.

7) اگر امکان آن وجود دارد سعی کنید با دنده سبک رانندگی کنید. رانندگی به این شکل یکی از نکات صرفه‎جویی در مصرف سوخت است. مثلا رانندگی با سرعت 90 کیلومتر در ساعت با دنده سه به نسبت رانندگی در همان سرعت با دنده 5 باعث مصرف 25 درصد بنزین بیشتر می‎شود.

8) سعی کنید با حفظ فاصله خود با ماشین جلویی، از ترمزهای ناگهانی دوری کنید. بررسی‎ها نشان داده است که تکنیک‎های صحیح رانندگی تا 30 درصد کارآیی سوخت را تحت تاثیر خود قرار می‎دهند.

9) در سفرهایی که می‎روید تا جای ممکن لوازمی که نیاز ندارید را بار ماشین نکنید. وجود مواردی همانند با باربند سبب به وجود آمدن مقاومت در برابر باد و در نتیجه افزایش مصرف سوخت می‎شود.

10) هرگز قبل از خاموش کردن ماشین گاز ندهید. انجام آن سبب هدر رفتن بنزین و هم‎چنین فرسوده‎ شدن سیلندرها می‎شود.

11) در بازه‎های زمانی مشخص ترمزهای خودروی خود را کنترل و اگر نیاز است تنظیم کنید. عدم تنظیم بودن ترمز باعث مقاومت زیاد و مصرف سوخت بیشتر می‎شود.

12) نکته پایانی کیفیت بنزین است که بدون شک یکی از مهم‎ترین موارد در زمینه کاهش مصرف سوخت محسوب می‎شود. استفاده از بنزین سوپر که اکتان بالاتری دارد سبب آسیب‎رسانی کمتر به موتور و هم‎چنین بهبود عملکرد ماشین می‎شود تا مصرف بنزین نیز به دنبال آن کم شود.

اجاره خودرو در تهران

ممنون از شما که مقالات ما را تا انتها دنبال می کنید. امیدوارم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد. با مقالات بعدی همراه باشید. در صورت تمایل به اجاره خودرو لوکس و تشریفاتی با کارشناسان اتورنت استار در تماس باشید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.