روغن موتور

روغن موتور در اجاره خودرو

اجاره خودرو این بار به موضوع روغن موتور خودرو  می پردازد. موضوع این مقاله در اجاره خودرو تهران سوال خیلی از افراد هست. امروز در خدمت شما عزیزان هستیم با این بحث داغ. همانطور که میدانید این بحث شاید خیلی کم ارزش برای خودرو ها از نظر عموم مردم در نظر گرفته شود اماموضوع بسیار مهمی است و باید به آن توجه کرد و در مورد آن اطلاعات داشته باشید. اگر میخواهید اطلاعات خود را در باره روغن موتور خودرو بالا ببرید پس با ما همراه باشید در اجاره خودرو لوکس با ادامه این مقاله.

روغن موتور

روغن موتور های مختلف

همانطور که همه روزه شاید در پمپ بنزین ها و تعمیرگاه ها ببینید در ایران تنوع روغن موتور بسیار بالا رفته است و از آنجایی که تبلیغات آن ها نیز بسیار گسترده شده است , مردم عامی نمیدانند که تفاوت یک روغن موتور خوب و بد در چه چیزی است. از این رو ما تصمیم داریم که تفاوت ها را با هم بررسی کنیم و ببینیم که از کدام روغن موتور باید استفاده کنیم تا نتیجه مطلوبی را داشته باشیم.

شاید شما به این نکته توجه نداشته باشید و برایتان جالب باشد که بدانید با توجه به تحقیقات اجاره خودرو تهران ، روی بسته بندی تمام روغن موتور های تولید شده در ایران علامت استاندارد موسسه نفت ایالت متحده (API) درج می شود و جالب تر از آن این است که این موسسه بابت درج این علامت روی بسته بندی ها اعتراض داشته و در نشریه چاپ شده خود منکر این استاندارد شده است! این مجلّه به این امر نیز اشاره دارد که تولیدکنندگان دولتی روغن در ایران وعده دادند که در تولید نفت خام ایران، استانداردهای اروپایی که پایین‏تر از استاندارد مؤسسه نفت ایالات متحده است رعایت خواهد شد اما نسبت به این مسئله هم مردد بوده و ادعا می‏کند آمار تعمیرات اساسی موتور اتومبیل در ایران به علت استاندارد نبودن برخی از روغن ها و بنزین مصرفی از محدوده استاندارد بسیار بالاتر است.

کار روغن موتور در خودرو

روغن موتور خودرو ممکن است ترکیبات مصنوعی به صورت ماده ای طبیعی باشد که خاصیت روغنی و چرب را ایجاد میکند. این چربی و روغنی بودن آن باعث میشود که اصطکاک بین قطعات خودرو که گردنده هستند کاهش پیدا کند. علاوه بر این مورد روغن باعث جلوگیری از زنگ زدن قطعات فلزی داخلی خودرو خواهد شد. وظیفه مهم دیگری که این روغن دارد خنک نگه داشتن قطعات آن است.  با ادامه مقاله در اجاره خودرو تشریفاتی همراه باشید.

روغن موتور

در بین همه روغن‏های موتوری موجود در کشور ، روغن کرچک دارای چربی بالا برای کاهش اصطکاک بین دو سطح جامد در تماس با یکدیگر است و اگر روش هایی برای غلبه بر چند عیب این روغن پیدا شود، ممکن است در موتور اتومبیل‏های معمولی هم از آن استفاده کنند.

ویژگی های روغن موتور خوب

برای اینکه مطمئن باشید که از یک روغن موتور مناسب برای خودرو خود استفاده می کنید باید از دارا بودن ویژگی های زیر مطمئن باشید:

بالا بودن شاخص گران

پایداری در برابر اکسیداسیون

پایین بودن فراریت Low Volality

نقطه ریزش پایین Low Pour Point

با توجه به موارد بالا، روغن موتور تولید شده دارای خاصیت های زیر است:

مقاومت در برابر تولید کف

بالا بودن عدد شاخص گرانروی

داشتن خاصیت قلیایی مناسب

پایین بودن فراریت (Low Volality)

داشتن خاصیت پاک کنندگی مناسب

نقطه ریزش پایین (Low Pour Point)

نقطه اشتعال بالا (High Flash Point)

داشتن گرانروری (Viscosity) مناسب برای شرایطی که به کار میرود.

اجاره خودرو تهران

خب امیدوارم که از این مقاله در اجاره خودرو تهران لذت برده باشید و برای استفاده شما عزیزان مناسب بوده باشد. در صورت داشتن هرگونه سوال می توایند با کارشناسان ما در اجاره خودرو تماس بگیرید. همچنین برای اجاره خودرو لوکس و تشریفاتی در تهران از مشاوران ما مشاوره بگیرید. بی شک بهترین خودرو ها در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.