اجاره هیوندای – HYUNDAI

اجاره خودرو هیوندای

اجاره خودرو هیوندای

هیوندای موتور، شرکت خودروسازی کره‌ای و چندملیتی است، که در سال ۱۹۶۷ توسط ( Chung Ju Yung )  چانگ جو-یانگ (بنیانگذار گروه شرکت‌های هیوندای) تاسیس شد.

هیوندای موتور به همراه کیا موتورز، از زیرمجموعه‌های هیوندای موتور گروپ به‌شمار می‌آیند، که در حال حاضر پس از شرکت‌های جنرال موتورز، گروه فولکس‌واگن و تویوتا، به‌عنوان چهارمین خودروساز بزرگ جهان شناخته می‌شود.

دفتر مرکزی این شرکت در شهر سئول قرار دارد. شرکت هیوندای موتور (بدون کیا) در سال ۲۰۰۸ در رتبه هشتم از بزرگترین شرکت‌های خودروسازی جهان قرار داشت. این شرکت در سال ۲۰۱۲ بیش از ۴٫۴ میلیون خودرو در کشورهای مختلف به‌فروش رساند. بخشی از سهام شرکت هیوندای موتور در بازارهای بورس کره، بورس نزدک و بورس لندن مبادله می‌شود.

این شرکت مالک بزرگترین کارخانه یکپارچه تولید خودرو در جهان می‌باشد، که در شهر اولسان قرار دارد و سالیانه بالغ بر ۱٫۶ میلیون اتومبیل تولید می‌کند. امروزه شرکت هیوندای محصولات خود را از طریق ۶ هزار مرکز فروش و نمایندگی رسمی، که در ۱۹۳ کشور جهان مستقر می‌باشند، عرضه می‌دارد.

Hyundai Ulsan Plant

هسته اولیه گروه شرکت‌های هیوندای در سال ۱۹۴۶ توسط چانگ جو-یانگ تأسیس شد و در طول دهه نخست فعالیتش، با استفاده از حمایت‌های دولتی، انواع فعالیت‌های صنعتی همچون: ساخت‌وساز، فولادسازی، کشتی‌سازی، خدمات پشتیبانی، تجارت، الکترونیک و خدمات مالی را تحت پوشش قرار داد و در ابتدای دهه ۱۹۶۰ به بزرگترین شرکت خوشه‌ای کره جنوبی تبدیل شد.

چانگ جو-یانگ در سال ۱۹۶۷ هیوندای موتور را به‌عنوان شرکت تابعه گروه هیوندای و بازوی خودروسازی این گروه صنعتی تاسیس نمود. نخستین خودروی عرضه شده توسط این شرکت، فورد کورتینا بود، که با مشارکت مستقیم شرکت فورد، در کره جنوبی مونتاژ می‌شد. مالکین شرکت هیوندای با هدف ساخت خودرویی مستقل، مدیرعامل اسبق شرکت خودروسازی انگلیسی بریتیش لیلاند؛ جورج ترنبول را استخدام کردند. ترنبول نیز ۵ مهندس بریتانیایی را برای پیشبرد توسعه و ساخت اتومبیل بکار گرفت.

در سال 1968 کارخانه مونتاژ اولسان تکمیل  شد و تولید انبوه کورتینا آغاز شد .

مدیران هیوندای با مشارکت شرکت‌های ایتال‌دیزاین به منظور طراحی خودرو و میتسوبیشی موتورز برای تأمین اجزای تولیدی و اکسل، اولین اتومبیل کره‌ای، یعنی هیوندایی پونی را در سال ۱۹۷۵ تولید کردند، که در پی آن صادرات نخستین محصول بخش خودروسازی هیوندای، به کشور اکوادور نیز در همان سال آغاز شد. هیوندای پونی عنوان سازنده پرفروش‌ترین اتومبیل کره‌ای را برای شرکت هیوندای به ارمغان آورد و هنوز هم این اتومبیل بدون رقیب باقی‌مانده است.

در سال 1976 خط تولید هیوندای پونی ، اولین خودروی مسافری کره ای راه‌اندازی شد وصادرات آن به اکوادور آغاز گشت .

نسل دوم از خودروی هیوندای پونی در سال ۱۹۸۲ نقطه عطف دیگری را رقم زد و اولین صادرات در مقیاس وسیع خودروهای هیوندای شکل گرفت. اتومبیل کوچک پونی با بهره‌مندی از سود درآمد کارکنان کره‌ای، بازار اتومبیل کوچک کانادا را در سال ۱۹۸۳ دگرگون ساخت. پس از آن بود که دنیای خودروسازی از به وجود آمدن یک سازنده دیگر اتومبیل در آسیای جنوب شرقی مطلع شد.

1985در این سال تولید خط تولید پونی اکسل و سوناتای نسل اول راه اندازی شد. صادرات اکسل به ایالات متحده آغاز می شد و همچنین در همین سال از خودروی لوکس با اندازه بزرگ هیوندای موتور ( گراندری (آزرا) ) رونمایی شد

در سال  1988 تولید سوناتا ، سدان لوکس متوسط ​​سایز هیوندای موتور است آغاز شد .

1989در سال بعد یعنی در سال 1989 صادرات خارج از کشور اکسل از یک میلیون واحد فراتر رفت و در سال 1990

خط تولیدElantra و  Scoupe شروع به کار کرد .

تا سال ۱۹۹۱ شرکت هیوندای طیف اتومبیل‌هایش را به هیوندای الانترا بزرگتر، هیوندایی سوناتا و اولین کوپه‌اش توسعه داده بود. در همان سال اولین موتور آلفا ۱٫۵ لیتر را تولید نمود. میزان فروش مخصوصاً در همه بازارهای مهم آمریکا سریعاً در حال افزایش بود. با این حال این رشد اساساً به دلیل قیمت معامله پائین خودروهای هیوندای بود. حتی در دهه ۱۹۹۰ اتومبیل‌های هیوندای هنوز برای کیفیت ضعیف ساخت و کم توجهی به جزئیات، انگشت‌نما بودند.

در سال 1992 از اولین خودروی مفهومی کره HCD-I پرده برداری شد .  در همین سال تولید تجمعی بیش از 5 میلیون واحد شد.

در سال بعد از ماشین مفهومی HCD-IIرونمایی شد و تولید نسل دوم سوناتا آغاز شد

دو سال بعد ( سال 1995 ) کارخانه تولید وسایل نقلیه تجاری Jeonju شد ، مرکز فنی هیوندای موتور اروپا (HMETC) افتتاح شد و تولید Avante (Elantra) آغاز شد.

سال 1996 تولید تجمعی از 10 میلیون واحد گذشت

در سال ۱۹۹۷ بحران مالی آسیا، ضرر زیادی به صنعت خودروسازی کره جنوبی وارد ساخت، اما شرکت هیوندای از این فرصت استفاده کرد، تا شرکت کیا موتورز که ورشکست شده بود را، خریداری و تصاحب نماید و موقعیت پیشتاز خود در بازار داخلی کره را تقویت کند. با این وجود، این بحران قسمت تاریک فروش چند صنعتی را در شرکت مادر؛ یعنی هیوندای آشکار ساخت. و در همین سال موتور اپسیلون را به طور مستقل توسعه داد

پس از جدا شدن از گروه هیوندای در سال ۲۰۰۰ شرکت هیوندای موتور توانست به همراه کیا موتورز، زیر چتر هیوندای موتور گروپ، تنها بر روی صنعت خودروسازی تمرکز کند. از آن زمان به بعد هیوندای موتور تحت مدیریت چانگ مونگ-کو، موفق شده تا حد چهارمین خودروساز بزرگ جهان، بهمراه کیا و خود به تنهایی، تا رتبه هشتمین شرکت بزرگ خودروسازی جهان، رشد کند. برنامه هیوندای، پیشروی تا به دست آوردن مقام پنجم تا سال ۲۰۱۴ است. در اروپا نیز امروزه سایت‌های تولید و نیز طراحی توسط هیوندای ایجاد شده‌اند.

در طول دهه ۲۰۰۰ میلادی، اتومبیل‌های هیوندای بصورت وسیع در کیفیت ساخت، تکنولوژی و حتی ظاهر، توسعه یافتند، که تغییر ظاهر اتومبیل‌ها و طراحی بدنه آنها، توسط مراکز طراحی جدیدی که از سال ۲۰۰۱ به بعد، راه‌اندازی شده بودند، انجام می‌شود.

در سال 2002 مرکز طراحی و مرکز کالیفرنیا افتتاح گشت ، از ماشین مفهومی HCD – 7 در نمایشگاه خودرو شیکاگو رونمایی شد و همچنین هیوندای حامی رسمی مسابقات جام جهانی 2002 کره / ژاپن شد.

صادرات به آمریکای جنوبی در سال 2006 از یک میلیون واحد فراتر رفت ، در این سال ساختمان جدید هیوندای موتور اروپا را تأسیس کرد و از خودروهای مفهومی Hellion ، Arnejs ، Genus و Talus رونمایی شد.

تولید نسل چهارم از هیوندای سوناتا، در ابتدای دهه ۲۰۰۰ میلادی، با اتومبیل‌های ژاپنی پُرفروش و جدید مخصوص خانواده، در بازار ایالات متحده آمریکا به رقابت پرداخت، در حالی‌که مدل‌های هیوندای آی۱۰، هیوندای آی۲۰ و هیوندای آی۳۰، بازار اروپا را هدف قرار داده بودند و فروش زیادی را در اروپا به خود اختصاص دادند. این شرکت در سال ۲۰۰۸ هیوندای جنسیس را عرضه کرد، که رقیب خودروهای سایز بزرگ لکسوس و اینفینیتی به‌شمار می‌آید. دومین کارخانه را در هند تأسیس کرد و گیربکس 6 سرعته اتوماتیک چرخ جلو را توسعه داد

از دستاورد های هیوندای در سال 2009 می توان به موارد زیر اشاره کرد :

حامی اصلی سوپر بول ایالات متحده شد

کارخانه  در روسیه چک را تأسیس کرد

رونمایی از موتورهای مستقل توسعه یافته Nu · Tau GDi و گیربکس اتوماتیک 8 سرعته RWD

راه‌اندازی نسل پنجم گرند (آزرا) ، ولستر ، سوناتا هیبرید و خودروی برقی سازگار با محیط زیست BlueOn

صادرات تجمعی به آمریکای مرکزی و جنوبی از 2 میلیون واحد فراتر رفته است

رونمایی از i20-i320 اتومبیل و اتومبیل مفهومی ix-onic در نمایشگاه بین المللی اتومبیل ژنو

هیوندای رتبه اول مطالعه کیفیت اولیه JD Power (IQS) را کسب کرد

در این سال فروش سانتافه از 2 میلیون واحد فراتر رفته است ، فروش تجمعی سوناتا از 5 میلیون واحد فراتر رفته است و  فروش سالانه در ایالات متحده از 500000 واحد فراتر رفته است و همچنین صادرات تجمعی به آفریقا از 1 میلیون واحد فراتر رفته است.

 

پیشرفت های سال 2010 شرکت هیوندای عبارتند از :

رونمایی از خودروی مفهومی ترکیبی HED-VII در نمایشگاه بین المللی اتومبیل ژنو / رونمایی از سوناتا هیبرید در نمایشگاه بین المللی اتومبیل نیویورک / رونمایی از مینی بوس کوچک ix20 در نمایشگاه اتومبیل پاریس

سوناتا بالاترین رتبه ایمنی را توسط آژانس ملی ایمنی ترافیک بزرگراه در ایالات متحده کسب کرد

حامی رسمی جام جهانی فیفا 2010 آفریقای جنوبی

رئیس مونگ کو کو چونگ به عنوان مدیرعامل برتر صنعت خودرو در آسیا انتخاب شد

فروش سالانه در ایالات متحده از 500000 واحد فراتر رفته است

وسیله نقلیه الکتریکی سلول سوختی توسون توسعه یافته است

کارخانه جدید در جمهوری چک طبق برنامه ظرفیت تولید سالانه‌ای در حدود ۳۰۰٫۰۰۰ خودرو را خواهد داشت. بعلاوه هیوندای هم‌اکنون بزرگترین کارخانه یکپارچه و سایت مجتمع تولید خودروی جهان، با ظرفیت تولیدی معادل ۱٫۶ میلیون دستگاه در سال را در اختیار دارد، که در شهر اولسان، کره جنوبی مستقر می‌باشد.

امروزه در کره جنوبی، هیوندای موتور به تنهایی بیش از ۵۰٪ درصد از بازار فروش خودرو را به خود اختصاص داده است. شرکت هیوندای موتور با پشتیبانی مالی جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان نیز وجهه خود را بخوبی بهبود بخشید. در حدود ۱٫۰۰۰ دستگاه خودروی هیوندای، در این دوره از جام جهانی فوتبال، در کشور آلمان، فعال بودند

دستاورد های هیوندای در سال 2013 عبارتند از :

رونمایی از i20 جدید در بین المللی خودرو Ausstellung / رونمایی از HCD-14 ، خودروی مفهومی سدان اسپرت برتر در نمایشگاه بین المللی اتومبیل آمریکای شمالی / رونمایی از HND-6 ، نسل بعدی خودروی مفهومی اتومبیل هوشمند در CES / رونمایی از کنترل الکترونیکی AWD HTRAC

راه اندازی Maxcruz / راه‌اندازی Hyundai Motorsport / راه اندازی Genesis All-new / راه‌اندازی گراند هیبرید / راه اندازی MISTRA در نمایشگاه بین المللی صنعت خودرو شانگهای 2013

فروش هیوندای پکن در چین از 1 میلیون واحد در سال فراتر رفته است / فروش تجمعی در ایالات متحده از 8 میلیون واحد فراتر رفته است / تولید انباشته توسط HMI از 5 میلیون واحد فراتر رفته است

دو مدل هیوندای در جوایز ارزش باقیمانده در ایالات متحده بالاترین رتبه را کسب کردند

ix35 (توسان) وسایل نقلیه الکتریکی سلولی سوخت که به شهر کپنهاگ عرضه می شود

Hyundai’s Centennial به مدت 2 سال پیاپی به عنوان بهترین ماشین لوکس با اندازه کامل شناخته شد

سوناتا رتبه بندی معتبرترین خودروی متوسط ​​در ایالات متحده را دارد

اولین تولید انبوه وسایل نقلیه الکتریکی سلولهای سوخت ix35 (توسان) در جهان

سانتافه به عنوان خودروی سودمند سال 2013 در کانادا انتخاب شد

 

از دستاورد های هیوندای در سال 2014 می توان به موارد زیر اشاره کرد :

Genesis جدید و i10 جایزه طراحی Red Dot را کسب می کنند / Genesis All-New برنده جایزه طراحی iF 2014 شد / i20 جایزه “ماشین هندی سال” / به عنوان یکی از 40 برند برتر جهانی انتخاب شد

رونمایی از HED-9 Intrado در نمایشگاه بین المللی اتومبیل ژنو / رونمایی از i20 جدید برای اروپا

راه‌اندازی سوناتای جدید / راه‌اندازی سوناتا هیبرید جدید

Hyundai Motorstudio Seoul را تأسیس کرد

حامی رسمی جام جهانی 2014 برزیل / حامی رسمی بازیهای آسیایی اینچئون 2014

مشارکت i20 در WRC ، کسب مقام اول در رالی دویچلند

پیشرفت های سال 2015 شرکت هیوندای عبارتند از :

پرده برداری از Hybrid سوناتا پلاگین / پرده برداری از عملکرد بالا “N” در نمایشگاه اتومبیل فرانکفورت

Hyundai Motorstudio مسکو را تأسیس کرد

مشارکت i20 در WRC ، کسب مقام 2 در رالی سوئد

راه اندازی Tucson همه جدید / راه اندازی کامیون میان رده ، همه چیز جدید Mighty / راه اندازی Elantra جدید / راه اندازی مارک لوکس جهانی “پیدایش” / راه اندازی سوناتا توربو / راه اندازی Genesis G90

فروش تجمعی در ایالات متحده از 10 میلیون واحد فراتر رفته است

تولید تجمعی در روسیه از 1 میلیون واحد پیشی گرفته است

Hyundai Sonata Plug-in Hybrid به بخشهای 10 بهترین موتورخانه معرفی شد

از دستاورد های هیوندای در سال 2016 می توان به موارد زیر اشاره کرد :

استراتژی توسعه خودرو متصل را اعلام کرد

فروش مدل Genesis G80 آغاز شد / مدل ورزشی Genesis G80 را به بازار عرضه کرد / مدل ماشین هیبریدی IONIQ سازگار با محیط زیست را به بازار عرضه کرد

Hyundai Motorstudio Hanam را افتتاح کرد

ساخت و ساز کارخانه در Cangzhou ، چین به پایان رسید

توافق نامه ای برای ساخت مرکز داده بزرگ در استان گویژو ، چین امضا شد

کل صادرات طی یک دوره چهل ساله به 23،630،000 رسیده است

موتور 1.4 سیلندر توربوشارژ DOHC 1.4L در 10 موتور پیشرانه بخش شامل

مدل اتومبیل IONIQ EV تحت آزمایش روزانه و شب تست رانندگی در لاس وگاس قرار گرفت

پیشرفت های سال 2017 شرکت هیوندای عبارتند از :

مدل سوناتا New Rise را راه اندازی کرد / مدل هیبریدی سوناتا New Rise Plug-In راه اندازی شد

مدل جدید Hybrid Grandeur را به بازار عرضه کرد / مدل Genesis G70 را به بازار عرضه کرد / مدل پلاگین IONIQ را به بازار عرضه کرد

از مدل مفهومی Genesis GV80 پرده برداری کرد / از مدل FCEV نسل بعدی رونمایی کرد / از مفهوم خودروی برقی سلول سوختی رونمایی کرد / رونمایی از i30 N ، اولین مدل N با عملکرد بالا

i30 N در مسابقه بیست و چهار ساعته در ADAC زوریخ به رقابت پرداخت

با بایدو ، بزرگترین ارائه دهنده خدمات اینترنت در چین همکاری کرد

تولید در کارخانه در چین آغاز شد

مرکز نوآوری Hyundai Cradle Open را در سیلیکون ولی تأسیس کرد / Hyundai Motorstudio پکن را افتتاح کرد

3.3 Lambda T-Gdi در ده موتور برتر موتور بخش وارد شده است+

از دستاورد های هیوندای در سال 2018 می توان به موارد زیر اشاره کرد :

در سال 2018 از چهار فن آوری و مشخصات اصلی برای شبکه داخل خودرو با سیسکو پرده برداری کرد ، مدل FCEV نسل بعدی NEXO و مدل جدید Veloster و Veloster N را معرفی نمود وهمچنین مدل سانتافه نسل چهارم را به بازار عرضه کرد.

در همین سال هیوندای N به عنوان اتومبیل ایمنی رسمی MOTUL FIM Superbike Championship World شناخته می شود ، اولین سوناتای هیوندای جدید اولین حضور خود در آمریکای شمالی را در نمایشگاه بین المللی اتومبیل نیویورک رقم زد و Hyundai و Kia   300 میلیون دلار در بزرگترین ارائه دهنده خدمات تحرک هند Ola سرمایه گذاری کردند

گروه هیوندای موتور برای تحقق نقش و مسئولیت خود به عنوان یک شرکت معتبر جهانی چشم انداز جدیدی با عنوان “با هم برای آینده ای بهتر” ایجاد کرد. شرکت هیوندای موتور دیدگاه خود را برای شریک زندگی در طول عمر خودرو و فراتر از آن تعریف کرد تا یک قدم به مشتریان خود نزدیک شود و به برند محبوب آنها تبدیل شود. یک ماشین دیگر به معنای حمل و نقل نیست که مردم را به مردم پیوند دهد. به یک فضای زندگی تبدیل شده است که نقش اساسی در زندگی مردم دارد. به همین ترتیب ، شرکت هیوندای موتور به دنبال تبدیل شدن به شریک زندگی در زندگی روزمره مشتریان است. در همین لحظه ، در حال توسعه فناوری های سازگار با محیط زیست و انسان محور برای آینده و ایجاد سیستم های مدیریت بهینه جهانی به منظور ارائه بهترین تجربه به مشتریان خود می باشد.

اجاره خودرو هیوندای به دلیل زیبایی و راحتی خودرو های این شرکت کره ای در ایران طرفداران زیادی دارد ، موسسه اجاره خودرو  اتورنت استار در این راستا تعداد زیادی از خودروهای این برند ( اجاره سوناتا yf ، اجاره سوناتا LF ، اجاره سانتافه ، اجاره سوناتا اتاق قدیم (2009) ، اجاره النترا )را برای شما دوستان عزیز فراهم نموده است .برای این برای اطلاع از موجودی روزانه خودرو ها از کانال تلگرام دیدن فرمایید. در صفحه اینستاگرام ، توییتر و فیسبوک از جدیدترین رویدادها مطلع شوید و با ما همراه باشید.

با اجاره خودرو اتورنت استار بهترینها در اختیار شماست …

© Copyright 2012 - | تمام حقوق برای اجاره خودرو اتورنت استار محفوظ است | Powered by Autorentstar
Call Now Button