اجاره بنز – BENZ


اجاره خودرو بنز

تاریخچه مرسدس بنز بیش از یک قرن نوآوری مداوم را در مواجهه با سختی ها شامل می شودنام مرسدس به ثبت رسیده توسط دایملر AG ، این تاریخچه شامل برخی از ابتکاری ترین سال ها در علم و فناوری است.

مقاله زیر تاریخچه مرسدس بنز را از پایه های ابتکاری آن از طریق آزمایشات جنگ های جهانی و دهه پیشرفت 1950 و 1960 بیان میکند.  داستان مرسدس بنز یک درس تاریخ است که به پشتکار ، احترام و مهمتر از همه ارزش تلاش برای پیشرفت مستمر در هر منطقه ممکن می آموزد.

همکاری گوتلیب دایملر و کارل بنز

گرچه آنها هرگز یکدیگر را ندیده بودند ، اما گوتلیب دایملر و کارل بنز هر کدام یک موتور پر سرعت را در دهه 1880 اختراع کردندگوتلیب دایملر با شریک تجاری خود ، ویلهلم میباخ ، همکاری کرد تا آنچه را که باید در سال 1885 به موتور بنزینی مدرن تبدیل شود ، طراحی کند. تقریباً در همان زمان در سال 1885 ، کارل بنز از فناوری دوچرخه و یک موتور چهار زمانه برای شروع توسعه یکی از اولین اتومبیل ها استفاذه کرد .

پس از سالها کشمکش با شرکای تجاری کارل بنز در سال 1883 بنز و شرکت Rheinische Gasmotoren-Fabrik  را تأسیس کرد. شرکت او غالباً بنز و Cie نامیده می شد و این یکی از دو تولیدکننده اول اتومبیل در آلمان بود. . در سال 1886 به کارل بنز حق ثبت اختراع خود را با موتور سواری “موتوری” اعطا کرد همسر کارل ، برتا ، پس از خرید سهام شریک سابق خود با مهریه خود ، بخشی فعال بسیاری از مشاغل وی بودبرتا با ادامه دادن وسیله نقلیه تازه ثبت شده خود در سفر 120 میلی به بهره برداری و ترویج اختراعات کارل ادامه داداو آنقدر درگیر زندگی تجاری کارل بود که ماشین را به خوبی می شناخت تا خودش بتواند آن را تعمیر کند.

دایملر-موتورن-گسلشفت (DMG) در سال 1890 توسط شرکای تجاری مادام العمر گوتلیب دایملر و ویلهلم میباخ تاسیس شداین زوج در سال 1885 یک موتور احتراق اختراع کرده بودند و سال بعد با موفقیت توانستند آن را به یک موتور سیکلت ، یک قایق و یک کالسکه متصل کنندموتور آنها نه تنها از موتورهای قبلی کوچکتر بود بلکه از قدرت بالاتری نیز برخوردار بودندآنها پس از موفقیت در موتورهای احتراق اولیه خود توانستند از اوایل سال 1892 فروش خودرو را آغاز کنند. علی رغم موفقیت آنها ، دایملر و مایباخ پس از تجربه مشکلی با سهامداران خود ، از کار خود استعفا دادندهر دو سازمان در سال 1894 بازگشتند. در سال 1900 ، گتلیب دیملر درگذشت و مایباخ را برای اجرای DMG ترک کردمایباخ DMG را برای آخرین بار در سال 1907 ترک کرد.

هر دو شرکت در طول جنگ جهانی اول و بعد از آن عملیات خود را ادامه دادندبا این حال ، هر دو آنها به شدت تحت تأثیر بحران اقتصادی آلمان که پس از پیمان ورسای قرار گرفت ، تأثیر داشتنددر طول جنگ ، بیشتر پیشرفت های غیرنظامی به بن بست رسیده بود زیرا صنعت بر ایجاد اسلحه برای ارتش پروس متمرکز شده بوداین مسائل اقتصادی محلی همراه با ظهور شرکت های موتوری در خارج از کشور ، تجارت را برای هر دو بنز و سی و DMG دشوار کرده استدو شركت خودروسازی اول آلمان برای محافظت از منافع متقابل خود در سال 1924 وارد توافق شدند. این توافق نامه باید تا پایان قرن بعدی یعنی سال 2000 اعتبار داشته باشد. و دایملر بنز متولد شداین شرکت جدید پروژه اتومبیل مشترک خود یعنی مرسدس بنز را به تصویب رساند.

دایملر بنز در جنگ جهانی دوم

دایملر بنز نیز مانند بسیاری از شرکت ها ، در طول جنگ جهانی دوم ، آیتم های تسلیحاتی را به دستور دولت تولید کرد دایملر بنز در سال 1936 اقدام به ایجاد کامیون و موتور هواپیما برای ارتش آلمان کرد. تأسیسات تولید فعلی آنها به اندازه کافی بزرگ نبودند تا بتوانند تقاضا را ادامه دهنداز این رو یک کارخانه جدید در همان سال در مکانی پنهان در نزدیکی برلین ساخته شد تولید خودروهای غیرنظامی در تأسیسات تولید دایملر – بنز عملاً تا سال 1942 متوقف شد.

با افزایش تقاضا ، دایملر بنز شروع به استخدام زنان برای کار در تولید محصولات خود کرداین زنان جذب شدند تا جای مردانی را بگیرند که تعداد زیادی از آنها به جبهه فراخوانده شده اند دایملر بنز همچنین از زندانیان اردوگاههای کار اجباری که در نزدیکی کارخانه های تولیدی آنها ساخته شده بود ، استفاده کرد

بعد از جنگ

دایملر بنز یکی از صنایعی بود که پس از پایان جنگ از بین رفتبه عنوان بخشی از توافق نامه پوتسدام ، تمام دارایی های خارج از کشور آنها مصادره شد بعد از سال 1945 ، آنها شرکت خود را در همان محلی که 20 سال قبل از پایان جنگ جهانی دوم بود به راه انداختند .

تغییر نامی که پس از جنگ صورت گرفت ، مدیریت دایملر بنز را تغییر داداتو هاپه ، که به دلیل ازدواج با زن یهودی در سال 1942 مجبور به اخراج شده بود ، در سال 1945 به هیئت مدیره دعوت شد. کارخانه اصلی دایملر بنز به عنوان یک مرکز تعمیر وسایل نقلیه نظامی متفقین به بهره برداری رسیدتقریباً یک سال طول کشید تا مجوز آمریکایی ها را بگیرند تا دوباره تولید خودرو آغاز شود بازسازی تأسیسات عملیاتی دایملر بنز تا سال 1951 ، تقریباً 6 سال پس از پایان جنگ ، هنوز کامل نبود.

با وجود حرکت اولیه کند ، دیملر بنز تا سال 1947 شروع به از سرگیری تولید در همه کارخانه های آلمانی خود کرد. دو کارخانه تولید کامیون را ادامه دادنددو تأسیسات دیگر که مناطق تولیدی آنها کاملاً ویران شده و مجدداً بازسازی شده اند دایملر بنز تنها سه سال پس از پایان جنگ در سالهای 1948 و 1949 علائم کسب سود را آغاز کرد.

رشد جهانی

پس از بازسازی شرکت ، به سرعت رشد کرد و رکورد فروش را شکسترشد آنها نه تنها به دلیل علاقه داخلی بلکه به صادرات به مشتریان خارجی منجر شده است

پس از تجدید ساختار ارزی در سال 1948 ، اقتصاد آلمان غربی از دوره رشد فوق العاده صنعتی و همچنین تورم پایین برخوردار بوداین در تضاد شدید رکود اقتصادی و تورم خارج از کنترل بود که آلمان پس از پایان جنگ جهانی اول دید.

تا دهه 50 ، دایملر بنز مجبور شد برای مراقبت از محصولات خود به توزیع کنندگان مستقل فروش در سراسر جهان تکیه کنداین روند پر ریسک و ناکارآمد بود ، بنابراین آنها شروع به گسترش شبکه فروش خود کردندآنها با گسترش شبکه های خود در اروپا شروع به کار کردند و تا سال 1955 آنها 178 توزیع کننده عمومی در سراسر جهان داشتند

یکی از بزرگترین عوامل موفقیت شرکت در این دوره این بود که توانست با موفقیت وارد بازار آمریکا شوددایملر بنز از آمریکای شمالی در سال 1955 تأسیس شد. دایملر بنز با مکس هافمن ، وارد کننده اتریشی اتومبیل های لوکس ، مستقر در نیویورک شروع به کار کرداین هافمن بود که خرید مرسدس بنز 300SL گول بال را به نمایندگی های خود در سراسر آمریکا پیشنهاد داداین اتومبیل در آمریکایی چنان محبوب بود که 80٪ از کل خودروهای 300SL تولید شده به مشتریان آمریکایی فروخته شد. 300SL Gull Wing اولین مرسدس بنز بود که در یک بازار بین المللی رونق گرفت.

Motorsport همچنین به ایجاد نام مرسدس بنز به عنوان وسیله ای لوکس برای مشتری پیشرفته کمک کرددایملر بنز تیم ها و وسایل نقلیه را برای برخی از شناخته شده ترین نژادها در موتورهای موتور جمع کرده استآنها اتومبیل هایی را به مدارهای Carrera Panamericana Mexico و همچنین مدارهای مسابقه گراندپری ارسال کردندموفقیت شیک آنها در این مسیر شروع به ایجاد شهرتی غیرقابل انکار برای داشتن یک وسیله نقلیه لوکس پیشرفته از نظر فناوری کرد

وسایل نقلیه تجاری این شرکت همچنین به رشد آنها در دوره پس از جنگ کمک کرده استآنها به محض مجاز به شروع دوباره تولید ، شروع به افزایش تولید خودروهای تجاری خود کردندآنها مرسدس بنز L 3250 را در سال 1949 معرفی كردند. تأسیس جمهوری فدرال آلمان نیز در سال 1949 نهایی شد. جمهوری جدید به سیستم جدید حمل و نقل عمومی نیاز داشت و دایملر بنز تولید اتوبوس ها و کامیون هایی که دولت جدید به آنها نیاز داشت را بر عهده داشت.

یک رهبر ثابت

رونق اقتصادی دهه قبل ، دیملر بنز را در سالهای 1960 با یک حرکت امن و با ثبات روبرو کرددر دهه 1970 صنعت خودرو به دلیل بحران نفت 1973 از بی ثباتی رنج برد با این حال ، دایملر بنز جایگاه خود را حفظ کرد و همچنان در سطح بین المللی رتبه بسیار بالایی داشتاین شرکت همچنین در اروپا رهبر اتومبیل های لوکس و همچنین اتوبوس ها و کامیون ها شد.

دایملر بنز به جای ادامه رشد بین المللی خود در این دوره ، از درون سازمان خود گسترش یافتآنها به گسترش چندین محصول در طول دهه 1960 و 1970 افزودندآنها همچنین محصولات جدیدی را در نظر گرفتنددر حالی که آنها همچنان به تولید محصولات لوکس ادامه می دادند ، می خواستند روشی برای متنوع سازی پیدا کنندبا وجود ثبات مالی آنها ، تغییراتی اساسی در رهبری در دایملر بنز به وجود آمدسهم 14 درصدی این شرکت به دولت کویت فروخته شد و 29 درصد دیگر سهم آن به دویچه بانک فروخته شد.

فن آوری جهانی

دایملر بنز از اواخر دهه 1950 رشد قابل توجهی پیدا کرددایملر بنز پس از سالها فعالیت پایدار در بحران نفتی ، که می داند برای حفظ سهم بازار سود خود را حفظ کرده است ، باید به نوآوری خود ادامه دهداین روحیه نوآوری از ابتدای تأسیس در اواخر قرن نوزدهم با شرکت حرکت کرده و تا آخرین دهه های قرن بیستم بیش از 100 سال ادامه داشته استتنها سه از دهها پیشرفت فناوری که در این مدت انجام شده اند در زیر برجسته می شوند:

شبکه کنترل منطقه ای سیستم ارتباطی است که تمام سیستم های موجود در یک ماشین را به هم پیوند می دهد تا بتواند با حداکثر کارآیی کار کنددایملر بنز در سال 1992 این ویژگی استاندارد را در وسایل نقلیه خود ایجاد کرد. این فناوری توسط بوش برای مصارف صنعتی ایجاد شده است ، اما دایملر بنز سالها قبل از آنکه تولید کنندگان دیگری این امکان را در نظر بگیرند ، آن را برای وسایل نقلیه لوکس خود تطبیق دادند.

سیستم هوشمند کلید که امروزه بسیاری از رانندگان از آن بهره می گیرند ، در دهه 90 توسط زیمنس اختراع شد و سپس در سال 1998 در مرسدس بنز S-Class در صنعت اتومبیل سازی اقتباس و معرفی شد. دایملر بنز در سال 1997 به دلیل فناوری ورود بدون کلید ، حق ثبت اختراع گرفت.

دایملر بنز بیش از یک قرن گذشته شاهد تغییرات بسیاری بوده استاز سال 2007 ، این شرکت به عنوان دایملر AG شناخته می شوداین شرکت در برابر سختی ها استقامت کرده و به مهارت های تجاری خود و سابقه طولانی نوآوری تکیه کرده استامروزه مرسدس بنز به دلیل مهندسی باورنکردنی و لوکس بودن عالی هنوز شهرت جهانی دارد.

 

شرکتهای زیر مجموعه

دایملر

شرکت دایملر داری دو زیر مجموعه اصلی مرسدس بنز و اسمارت می‌باشد. مرسدس AMG

شرکت ای ام جی ( همان AMG ) در سال 1967 توسط Hans Werner Aufrecht و Erhard Melcher تاسیس شد . این شرکت در سال 1990 با مرسدس بنز قرارداد همکاری به امضا رسانید و سپس در سال 1999قسمت عمده سهام آن به مرسدس فروخته شد . در سال 2005 این شرکت بطور کامل به مرسدس بنز واگذار گردید و اکنون دیگر جدایی این نام از مرسدس کاری بس دشوار و نا ممکن است .

مرسدس بنز مک لارن


در بین سالهای 2003 تا 2009 مرسدس بنز اقدام به همکاری با کمپانی انگلیسی مکلارن نمود . ثمره این همکاری تولید خودرو افسانه ای SLR بوده که از تکنولوژی‌های خودروهای فرمولا وان مکلارن مرسدس بهره می‌برد . در سال 2009 مکلارن تولید خودرو SLR را متوقف کرد و اقدام به تولید خودرو بطور مستقل نمود ، که نتیجه این جدایی در سال 2011 خودرو MP4-12C و در سال 2012 خودرو P1 توسط مکلارن به بازار عرضه شد .

میباخ


میباخ یکی از شرکتهای زیر مجموعه بنز است که تا سال 2013 سازنده خوردوی سوپر لوکس میباخ بود . در سال 2013 به دلیل فروش بسیار پایین ، تولید این خودرو متوقف شد و فعالیت های این شرکت تا به امروز در ابهام قرار دارد .

تاریخچه بنز

داستان لوگو بنز

ستاره سه قلو در واقع به چه معنی است؟ طبق گفته این شرکت ، این خودرو نمایانگر حرکت خودروسازان به سمت موتور جهانی است و موتورهای آن تسلط بر زمین ، دریا و هوا (سه امتیاز) دارند. بله در واقع: نماد مرسدس بنز نمادی برای برنامه این شرکت برای تسلط بر جهان است.

مرسدس از کجا آمده است ؟

بیش از 100 سال پیش اولین دستگاه اتومبیل بنز توسط تاجری به نام امیل یلینک ساکن شهر نیس فرانسه خریداری شد ، انجام این معامله سبب شد تا خریدار آن با رئیس کمپانی ، ویلهم می باخ قرارداد ساخت خودروهای دیگر را منعقد کند . بدلیل این مشارکت ، کمپانی اتومبیل سازی نام مرسدس رابر روی محصولات تولیدی خود گذاشت که نام دختر ده ساله آقای یلینک بود .

اجاره خودرو اتورنت استار

در اجاره خودرو لوکس اتورنت استار بهترین و لوکس ترین خودرو های روز دنیا در اختیار شماست. اجاره خودرو بنز بهترین انتخاب به عنوان اجاره خودرو تشریفاتی ، اجاره ماشین عروس ، اجاره خودرو برای مراسم و قرارهای مهم کاری شما می باشد . شرکت اتورنت استار با افزودن تعدادی از خودرو های این شرکت ( اجاره بنز C200، اجاره بنز  CLS ، اجاره بنز S500  ) به صورت اجاره خودرو روزانه ، اجاره خودرو هفتگی ، اجاره خودرو ماهیانه و اجاره ماشین عروس سعی بر تکمیل سبد انتخاب شما دارد .در صورتی که هرگونه سوالی دارید می توانید با ما در مرکز اجاره خودرو اتورنت استار تماس باشید. در صورت تمایل به اجاره خودرو لوکس و تشریفاتی در تهران می توانید با همکاران ما در موسسه اجاره خودرو تماس بگیرید تا شما را در اجاره بهترین خودرو یاری کنند.

برای اطلاع از موجودی روزانه خودرو ها از کانال تلگرام دیدن فرمایید.

در صفحه اینستاگرام ، توییتر و فیسبوک از جدیدترین رویدادها مطلع شوید و با ما همراه باشید.

با اجاره خودرو لوکس اتورنت استار بهترین ها در اختیار شماست …

© Copyright 2012 - | تمام حقوق برای اجاره خودرو اتورنت استار محفوظ است | Powered by Autorentstar
Call Now Button